Klimatyzacja do mieszkania, czy domu powinna spełniać 3 podstawowe warunki:
• cicha praca,
• energooszczędność,
• pełen komfort nawiewu chłodnego lub ogrzanego powietrza.

Najprostsze rozwiązanie to ścienny klimatyzator typu split. Jednostka wewnętrzna takiego klimatyzatora, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest na wybranej ścianie. Jednostka zewnętrzna umieszczana jest zaś zwykle na balkonie.

Jeśli w domu jest sufit podwieszany – zamiast nadmuchu na ścianie można zdecydować się na klimatyzator kasetonowy, montowany w suficie.

Innym rozwiązaniem przy klimatyzacji mieszkania, czy domu jest klimatyzator kanałowy. Takie urządzenie ma zastosowanie gdy chcemy mieć nawiew ze ściany lub sufitu a nie ma miejsca na zastosowanie tradycyjnego, ściennego klimatyzatora. Chłodne, lub ogrzewane powietrze rozprowadzane jest kanałami do pomieszczenia a wylot nawiewu zakończony jest estetyczną kratką.

Często jest potrzeba zastosowania klimatyzacji dla kilku pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Tu zastosowanie mają klimatyzatory typu multi-split. Tego typu system oznacza, że jedna jednostka zewnętrzna klimatyzatora obsługuje kilka jednostek wewnętrznych, umieszczonych w różnych pomieszczeniach. Do wyboru są klimatyzatory ścienne, kasetonowe i kanałowe.
W zależności od marki klimatyzatorów i dostępnego typoszeregu dobieramy najlepsze rozwiązania dla pełnego komfortu powietrza.

Oferujemy wysokiej jakości klimatyzatory renomowanych producentów. Zapraszamy po bezpłatną wycenę.